Do našeho kraje už za několik dní dorazí první vakcíny proti covid-19. Více informací ve zprávě Karlovarského kraje níže.

V Karlovarském kraji budou jako první očkováni proti koronaviru zdravotníci, sociální pracovníci a složky IZS?
Prvních 975 dávek vakcíny Pfizer kraj obdrží od 28. do 29. prosince 2020. Obratem se pak začne v očkovacích centrech karlovarské, sokolovské a chebské nemocnice s očkováním zdravotníků, zaměstnanců pobytových sociálních služeb a složek Integrovaného záchranného systému (IZS), tedy záchranářů, hasičů či policistů. Zahájení dobrovolného a bezplatného očkování zájemců z řad veřejnosti se předpokládá s největší pravděpodobností od února 2021. Uvolněný zastupitel Josef März vysvětlil: „Prioritní je pro nás v tuto chvíli zajistit akutní zdravotní péči v nemocnicích na území regionu, činnost záchranářů a dalších složek IZS, pracovníků v zařízeních následné péče, v domovech pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Proto budeme v Karlovarském kraji v první fázi očkovat právě zájemce z těchto profesí. Platí to i pro praktické lékaře a ambulantní specialisty.“
Kraj ve spolupráci s nemocnicemi nyní připravuje objednávkový systém očkování pro veřejnost. Zároveň s tím se pak stanoví ordinační doba očkovacích center. „Pro imobilní zájemce o očkování počítáme s výjezdy odběrového týmu záchranářů. Všechny informace, které budou občané k očkování potřebovat, včas zveřejníme.

Partneři

Sponzoři

Děkujeme