NOVÝ REZERVAČNÍ SYSTÉM NA TESTOVÁNÍ Od čtvrtka 28. ledna 2021 mají obyvatelé Karlovarského kraje možnost využít pro rezervaci termínu testu na COVID-19 online rezervační systém, který připravil Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje. Nadále bude fungovat i nyní velmi vytížená linka krajského call centra 950 380 380.

Online rezervační systém mohou využít pro rezervace termínů praktičtí lékaři i veřejnost. „Systém nabízí možnost registrace praktických lékařů. To jim následně umožní rezervovat termín testu i pro své pacienty rovnou v ordinaci ihned po vystavení e-žádanky v informačním systému ÚZIS. Určený je samozřejmě i pro všechny občany, kteří si potřebují test nechat provést,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek.

Rezervovat lze termín na provádění testu RT-PCR k prokázání přítomnosti koronaviru SARS-CoV-2 v těle, nebo termín k provedení POC antigenního testu k prokázání přítomnosti protilátek na koronavirus SARS CoV-2.

Link pro vstup do systému:

www.rezervacekk.cz

V rezervačním systému jsou k dispozici obyvatelům Karlovarského kraje i registrovaným praktickým lékařům odběrové kapacity spolupracujících odběrových míst v Karlovarském kraji, které provádí testy na prokázání přítomnosti koronaviru v těle. „V následujícím období budeme usilovat o rozšíření nabídky termínů k rezervaci testů metodou RT-PCR pro samoplátce i o zapojení těch odběrových míst, která provádí odběry pouze samoplátcům,“ upřesnil Oldřich Volf, náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

Pravidla rezervace termínu k provedení testu Covid-19:

Každá osoba si současně může rezervovat pouze 1 termín testu metodou POC nebo PCR a to v souladu s platnými pravidly pro provádění těchto testů, které jsou stanoveny mimořádnými nebo krizovými opatřeními Vlády ČR. Rezervace dalšího termínu testu bude umožněna až po expiraci aktuálně rezervovaného termínu.

Bez provedení předchozí rezervace termínu odběru prostřednictvím rezervačního systému k testování Covid-19 Karlovarského kraje nebude umožněn vstup do areálu spolupracujícího odběrového místa a nebude zde proveden test Covid-19.

Rezervace termínu testu nebo i následně provedení testu může být omezeno v souladu s platnými mimořádnými a krizovými opatřeními Vlády ČR nebo požadavky jednotlivých odběrových míst.

Způsob vytvoření rezervace:

E-mailová adresa a telefonní číslo, které uvede zájemce jako nepřihlášený uživatel v registračním formuláři, slouží k potvrzení vytvořené předrezervace termínu a následně k jeho případné změně nebo zrušení.

V případě rezervace termínu testu prováděné přihlášeným lékařem, není vyplnění e-mailové adresy podmínkou, ale v případě jejího vyplnění na ni bude doručena zpráva s informacemi o rezervovaném termínu testu a o způsobu jeho změny nebo zrušení.

V případě, že se zájemce nemůže dostavit k provedení testu Covid-19 v rezervovaném termínu, je třeba tuto rezervaci zrušit prostřednictvím odkazu uvedeného v potvrzovacím e-mailu, který byl doručen během rezervace termínu testu na Covid-19, případně prostřednictvím operátora krajského call centra. Uvolní se tak kapacita pro jiné zájemce o testování.

V případě problémů s vytvořením rezervace termínu testu Covid-19 v online rezervačním systému, jsou připraveni nadále pomoci operátoři krajského call centra například dokončit rezervaci termínu. Linka krajského call centra 950 380 380 nadále neslouží k rezervaci termínu odběru pro samoplátce RT-PCR testu.

Odpovědi na dotazy týkající se cestování, výsledků prováděných testů, rizikových kontaktů, karantény, aktuálně platných mimořádných opatření a dalších témat spojených s koronavirem Vám poskytnou operátoři celostátní linky 1221.

Partneři

Sponzoři

Děkujeme