Prevence vám rozhodně není lhostejná a problematika kožních národů především.

Pod drobnohled našich kožních lékařek totiž přišlo během včerejší akce 304 zájemců na kontrolu znamének!👏

V posledních 30 letech stoupl výskyt kožních nádorů takovým stylem, že bylo nutno upozornit na nový fakt - na rakovinu kůže se umírá a to velmi snadno pokud se podcení počáteční stadium kožních nádorů.

"Nejnebezpečnějším nádorem je melanom a pokud se zachytí zavčasu je dobře léčitelný. Pokud přijde pacient pozdě je to již velký problém," potvrzuje primář kožního oddělení MUDr. Tomáš Pospíšil.

Právě z tohoto důvodu se dermatologové snaží pacienty vychovat a zvou je na pravidelnou kontrolu. "Při kontrole znamének se zároveň daří zachytit i jiné nádory, které již tak agresivní nebývají, ale o to více jich je. Kožní nádory všeobecně jsou totiž nejčastější lidské nádory a zaslouží si pozornost a pak jsou i lépe léčitelné, " doplňuje primář.

#melanomaday #melanom #prevence #kuze

WhatsApp Image 2023 06 02 at 10.22.19